top of page

Rijkswaterstaat: hellingbaan Gerrit Krolbrug is voor kerst klaar

  • Foto van schrijver: Redactie
    Redactie
  • 22 okt 2023
  • 1 minuten om te lezen

Rijkswaterstaat zegt dat fietsers rond kerst weer over de Gerrit Krol brug kunnen rijden, nu de bouwvergunning voor de hellingbanen binnen is.

Maandag begint men met de voorbereidingen, de daadwerkelijke bouw begint op 20 november. Of fietsers meteen met kerst van de hellingbaan gebruik kunnen maken, is nog onbekend. Er moet eerst nog worden getest met mindervaliden.

De westelijke loopbrug wordt voorzien van een hellingbaan. Die zou vorig jaar al klaar zijn, maar liep vertraging op door problemen aan de stadskant van het Van Starkenborghkanaal. Daarom komt de hellingbaan nu niet parallel aan het water, maar recht voor de brug te staan.

Rijkswaterstaat wilde eigenlijk al in september beginnen, maar toen was de gemeentelijke vergunning nog niet rond. De hellingbaan blijft in gebruik tot de bouw van de nieuwe Gerrit Krol brug van start gaat. Hoe de fietsers dan aan de overkant moeten komen, is nog niet duidelijk.


meer lezen? Zie het artikel op


Comments


Heb je nieuws of een evenement? Mail het naar de redactie, dan kijken we of het geplaatst kan worden.

Groningen

Korrewegwijk.nl

bottom of page